Získajte 5 EUR NA PRVÝ NÁKUP: zistite viac tu>

Vaša debnička 0

Vaša debnička je teraz prázdna

Registrácia /Prihlásenie
  • nákupný zoznam a obľúbené produkty hocikde
  • zbieranie bonusových bodov
  • rýchla objednávka
  • informovanie o akciách a špeci zľavách
  • možnosť upravovať objednávku po odoslaní do určitého času

Informácie o produkte

Topinambur je novodobá superpotravina, tieto sú pestované na Slovensku ekologicky (BIO kvalita). Topinambur je nielen zdravý, ale aj veľmi chutný, v mnohých krajinách sveta i Európy je vyhľadávanou gurmánskou pochúťkou. 

* prirodzene bezlepkový
* ľahko stráviteľný
* vhodný pre diabetikov
* neobsahuje škrob
* veľké množstvo vitamínov, minerálov a organických kyselín...

Použitie: ako prílohy k jedlám (varenie, pečenie, hranolky...), zapekanie, (vo všetkých prípadoch stačí variť o niečo kratšie ako klasické zemiaky, 10-15 minút), podobne ho možno použiť ako náhradu zemiakov do zemiakových placiek, na polievky. Vynikajúci je aj v surovom stave: nastrúhaný do šalátov, mixovaný do nátierok, môžete ho skúsiť aj odšťaviť, ideálny je aj do smoothies. Používať ho môžete so šupkou i bez nej.

RECEPT na polievku s topinamburmi TU>>

Skladovanie: topinambur má tenkú šupku, a preto rýchlo vysychá. Ideálne je ho preto skladovať v plastovom sáčku v chladničke.

Nazýva sa aj jeruzalemský artičok, židovský zemiak či sladký zemiak - oficiálne slnečnica hľúznatá – topinambur. Pôvodne pochádza zo strednej Ameriky. Je výnimočná tým, že z pôdy v ktorej rastie nenaťahuje žiadne škodlivinyPodľa výskumov je silným antioxidantom, ktorý pomáha telu očistiť sa, ideálny pri detoxikačných kúrach. Je dokázané, že zvyšuje imunitu a celkovú odolnosť organizmu. Je ľahko stráviteľný.

"Surová hľuza obsahuje polysacharid inulín (približne 16%), vďaka ktorému pomáha vylúčiť z tela veľké množstvo škodlivých látok. Inulín je rastlinného pôvodu a v ľudskom tele dokáže hotové divy. Jednoduchý cukor rýchlo premieňa na fruktózu, a tým dodáva telu veľké množstvo energie na dlhý čas. Preto je vyhľadávaným doplnkom pre všetkých aktívnych ľudí, športovcov, či ľudí v strese. Topinambur je vhodný aj pre ľudí s cukrovkou. Okrem toho zlepšuje metabolizmus a napomáha tráveniu, čo ocenia najmä ľudia s nadváhou či obezitou. Je navyše účinným probiotikom, neobsahuje lepok a má nízky glykemický index. Topinambur je skutočne výnimočná rastlina, obsahuje aj ďalšie biologicky aktívne látky, minerálne látky – železo, kremík, zinok, horčík, draslík, fosfor a vápnik, vitamíny skupiny B i C, pektínové látky, vlákninu, organické kyseliny a aminokyseliny." (Zdroj: www.sunroot.eu/topinambur/)  

Krajina pôvodu: Slovensko.

Sunroot
Sunroot

Topinambury pestuje rodina Petra Sagana, a to ekologickým ...

Zistite viac o tomto dodávateľovi

Mohlo by vás zaujímať

Baby Pak Choi 2 ks
Baby Pak Choi 2 ks
2ks 1,70 €/ks
3,39 €
Zahraničné farmy
Cibuľa - žltá 500g (nová)
  • Eko
Cibuľa - žltá 500g (nová)
0.5kg 1,96 €/kg
0,98 €
Slovenskí farmári
Kel - hlávkový 1ks
Kel - hlávkový 1ks
1ks
2,49 €
Slovenskí farmári
Baby rímsky šalát 50g
  • Novinka
  • Eko
Baby rímsky šalát 50g
1ks
3,99 €
HAUSNATURA

Pozerali ste tieto produkty

Zatiaľ žiadne produkty.

Chat