Získajte 5 EUR NA PRVÝ NÁKUP: zistite viac tu>

Vaša debnička 0

Vaša debnička je teraz prázdna

Registrácia /Prihlásenie
  • nákupný zoznam a obľúbené produkty hocikde
  • zbieranie bonusových bodov
  • rýchla objednávka
  • informovanie o akciách a špeci zľavách
  • možnosť upravovať objednávku po odoslaní do určitého času
  • Novinka
  • Sezónne

Mäta - balenie 50g

1ks
1,49 €
vrátane DPH
Každá čerstvá bylinka dodá jedlu úplne iný rozmer! Všeobecné odporúčanie: aby sme vôňu akejkoľvek bylinky pekne zdôraznili, snažme sa bylinky pridávať až pred koncom varenia - dosiahneme výnimočnú intenzívnejšiu chuť i vôňu! Aj pokiaľ sme…
Fotografia je ilustračná

100% garancia spokojnosti
Našim cieľom je ponúkať len to najlepšie. Preto máme pre vás garanciu 100% spokojnosti. Zistite o nej a o možnosti reklamovať viac tu.

Informácie o produkte

Každá čerstvá bylinka dodá jedlu úplne iný rozmer!

Všeobecné odporúčanie
: aby sme vôňu akejkoľvek bylinky pekne zdôraznili, snažme sa bylinky pridávať až pred koncom varenia - dosiahneme výnimočnú intenzívnejšiu chuť i vôňu! Aj pokiaľ sme bylinku používali pri marinovaní či varení, nechajme si malé množstvo čerstvej bylinky aj na záver varenia a posypme ňou jedlo - práve vtedy vynikne jej vôňa a chuť.

Na svete rastie niekoľko stoviek druhov mäty. Je to trvalá vlhkomilná rastlina s pestrou paletou chutí, vôní v spojení s charakteristickým mentolom. Od štipľavej a korenistej až po sladkú. Mäta je aj súčasťou mnohých zmesí, ktoré máme tiež v ponuke: limonádová zmes, sladký dresing, zmes čerstvých bylín, mäta s liečivými kvetmi ako je nechtík lekársky, echinacea, levanduľa.

Kulinárske použitie mäty: ovocné šaláty (stačí nakrájať do čerstvého ovocia, alebo nahádzať celé lístky), dezerty. Korenisté jedlá ako mätová omáčka ku divine. Miešané nápoje aj jedinečné Mojito. Vrcholce mäty krásne vyniknú aj na pohároch či koláčoch ako ozdoba.

Liečivé účely: zápar podporuje chuť do jedla, zlepšuje trávenie a upokojuje. Naparovanie a čaje uľahčujú dýchanie.

Skladovanie: + 4 °C pri miernej vlhkosti.

Bylinku najskôr zahrejte v dlani, zatvorte oči, vyslovene zaborte nos do dlaní s danou bylinkou, a skúste sami vycítiť, do akého jedla sa daná bylinka hodí, do akého jedla si ju doprajete :). Najideálnejšia konzumácia bylín je vždy v čerstvom stave, sú veľmi zdravé! Nebojte sa pridávať v podstate akékoľvek bylinky na záver do jedla, vareného či surového, len tak posypať nimi koláč či maslový chlebík.

Janove sady
Janove sady

Rodinná firma, ktorá sa odhodlala vybrať sa ťažšou, no poctivejšou cestou pestovania liečivých rastlín - ekologickým spôsobom a zároveň obnoviť poľnohospodársku tradíciu predkov.

Zistite viac o tomto dodávateľovi

Mohlo by vás zaujímať

Čili papričky Rawit 25g
Čili papričky Rawit 25g
1ks
1,49 €
(5)
Zahraničné farmy
Petržlenová vňať - zväzok 100g
Petržlenová vňať - zväzok 100g
1ks
0,99 €
(49)
Zahraničné farmy
Mikrozelenina žerucha
Mikrozelenina žerucha
1ks
1,79 €
(3)
My Green Box
Mikrozelenina hrášok
Mikrozelenina hrášok
1ks
2,99 €
(1)
My Green Box

Pozerali ste tieto produkty

Mäta - balenie 50g
  • Novinka
  • Sezónne
Mäta - balenie 50g
1ks
1,49 €
Janove sady
Chat